נחוצה מידה גדושה של אהבה לתחום היין וגם מעט הבנה וקצת תעוזה וחשיבה 'מחוץ לקופסא'  כדי להיכנס לעסקים בתחום מורכב זה של תעשיית היין; אנחנו ב'חבית ההונגרית' החלטנו לאתגר את עצמנו ולהציב לעצמנו חזון עסקי ויעדים מורכבים

החזון שלנו

החזון הוא של מיזם רב-תחומי מיוחד העוסק בנושא היין על ציר גיאוגרפי נתון מתוך אהבת העניין. "רב-תחומי" –  על שום מה? משום שאנחנו מביאים לישראל מהונגריה חביות עץ אלון איכותיות במיוחד ליקבי ישראל, עוסקים ביבוא בלעדי של יין מיקבי הונגריה ארצה ומציעים סיורי-יין ייחודיים ביקבי הונגריה, שילוב של עסקי יבוא ויצוא, ללקוחות פרטיים ולעסקים, סחורות ושירותים…; 
"מיוחד" – המורכבות בתחומי העיסוק שלנו היא אכן ייחודית לנו; 
"בנושא היין" – הן בהיבטים של ייצורו בישראל, יבוא יינות מיוחדים והוצאת סיורי יין לחו"ל; 
"ציר גאוגרפי נתון" – לפי שעה ציר ישראל-הונגריה, ובעתיד מי יודע…?; 
"מתוך אהבת העניין" – רק מה שמעניין אותנו, רק יינות שאהבנו, רק חביות איכותיות, רק סיורי-יין מעולים. 

איפה היינו עד עכשיו ?

'החבית ההונגרית' החלה דרכה ביבוא חביות עץ אלון איכותיות מהונגריה לישראל בשנת 2011. המהלך היה פורץ דרך בשעתו משום שמקור החביות בהונגריה הבטיח להקשות עלינו; אבל בלי קושי אין אתגר, והאתגר היה להוכיח לשוק המקומי שיש גם חביות אלון איכותיות שאינן תוצרת צרפת. השוק הישראלי הוכיח בגרות ונתן בנו את אמונו ואנחנו התגברנו מזמן על מכשול המקור. החביות שאנו מייבאים ארצה מתוצרת European Coopers (בבעלות משותפת של קבוצת היין האיטלקית Antinori ושותפיה) הן חביות עץ אלון מעולות ואנו גאים מאוד באפשרות שניתנה לנו לייצג את היצרן המצוין הזה בישראל, שמחים על כל יינות האיכות המצוינים שמיוצרים בישראל בחביות שספקנו ליקבים בארץ, ומודים לכל היקבים שסומכים עלינו ונמנים על לקוחותינו.

בחלוף הזמן החלטנו אנו, שותפי 'החבית ההונגרית' עפר בר-און ונעם הנקין, להביא ארצה יינות מקוריים, בעלי יחוד ושונות, המבטאים את כל מה שאנחנו אוהבים ביין, אבל לא ניתן להשיגם בישראל בהעדר יבוא. חשוב לדעת שהונגריה היא ארץ חקלאית פוריה, ובצד יערות האלון המפוקחים המשתרעים בדרומה ובמזרחה, היקף גידול ענבי היין בכל רחבי ארץ זו הוא רב מאוד ושוק היינות ההונגרי המתחדש הוא מגוון, איכותי, מעניין מאוד, ייחודי וזוכה כעת להערכה מרובה בחוגי ייננים וצרכני היין בעולם.

סיור יין לייננים ישראליים ביקבי הונגריה

בשנת 2017 יזמנו וקיימנו סיור יין של שבוע ימים בהונגריה שבו השתתפו ייננים ישראליים ומטרתו היתה לעודד את ההכרה ביקבי הונגריה ויינותיה; הסיור זכה להצלחה רבה מאוד, ואצלנו – 'לטעם של עוד'. הבנו שסיורי יין בהונגריה הם מוצר מעניין שיש לו דרישה תיירותית מובהקת במיוחד בקרב חובבי יין ומביני עניין. אנחנו ב'חבית ההונגרית' מאמינים שחובבי יין ירצו תמיד להגיע אל המקור שממנו מגיע היין שהם אוהבים, לכן מתבקש שנציע לקהילת חובבי היין סיורי יין מרתקים במקומות שבהם גדלים הגפנים ומייצרים את היינות, בלב הנופים החקלאיים הפסטורליים של הונגריה, בין טירות עתיקות ויקבים משוכללים ומודרניים, בין אתרי מורשת (גם מורשת יהודית…) לבין כפרים נידחים, בין כוס יין לבן קרירה ומרעננת לבין יין אדום עמוק הממלא את החייך בקשת של טעמים.