סיורי יין

בלב הונגריה על גדות הדנובה שוכנת עיר הבירה בודפשט (Budapest). מסעדות מישלן מפוארות, לצד מסעדות עממיות מעולות, ברי יין, מרחצות מים תרמיים טבעיים לוהטים וספא מפנקים, אופרה וכל המיטב שיש לעיר אירופאית מפוארת להציע. נהר הדנובה חוצה את המדינה במרכזה ומחלק אותה למערב ולמזרח, ובכל חלק נמצאים אזורי יין, נבדלים האחד מרעהו, וברבים מהם כדאי לבקר. ניתן לצאת מבודפשט לסיור יקבים של יום אחד, אך עדיף להקדיש לשני עברי הדנובה מספר ימים וכך להנות משפע היינות והיקבים שיש למדינה זו להציע.

את סיורי היין מארגנים עבורנו שותפינו ב –  https://vinspiration.co.il

עוד כדאי לדעת על הונגריה

חביות עץ אלון – אחרי האלון שמקורו בצרפת ובאמריקה, האלון ההונגרי הוא הנפוץ בעולם ליצור חביות יין! הונגריה מספקת עץ אלון לתעשיית החביות בעולם כבר דורות רבים. יערות עץ אלון מפוקחים גדלים בצפון הונגריה ובדרומה, ואיכות העץ – משובחת.

אורגני וביו-דינאמי – הידעת? בהונגריה קיים ריכוז מהגדולים בעולם של יקבים אורגניים וביו-דינאמיים!

מדינת ה"בור"  (Bor) בהונגרית המילה 'יין' שונה מאשר ביתר מדינות אירופה! ההונגרים מכנים את עצמם מדינת ה”בור” בשונה משאר האירופאים שמשתמשים בהטייה של Wine Vin Wein Vino ליין.

פוטוניוש  (Puttonyos) – מילולית: סל עשוי עץ המשמש את הבוצרים לאיסוף ענבים, בהקשר של יינות טוקאי מדגים את יחס ענבי הבוטריטיס הנבצרים כגרגרים יחידים בסל-העץ לסך כל הענבים בחבית, ובפועל מתאר את דרגת המתיקות של היין. המיספור ינוע בין 3 פוטוניוש (דרגת מתיקות "נמוכה" של 40 גר' סוכר לליטר) עד  6 פוטוניוש (לפחות 150 גרם סוכר לליטר).

אסנציה (Eszencia) – הם יינות כל-כך מתוקים שבדרך כלל בקושי אפשרי להתסיס אותם והם לא עוברים את ה 3-4 אחוזי אלכוהול. רמת הסוכר שם יכולה להגיע גם ל 900 גרם לליטר! לא לשכוח לקחת איתכם לטעימה את האינסולין וארנק תפוח…

מזרח הדנובה

הוא ביתם של היינות ההונגרים המפורסמים ביותר! שני אזורי היין הבולטים שם הם – 

אזור טוקאי (Tokaj) אזור היין השני שהוכרז בעולם כאפלסיון (בשנת 1757), משתרע באזור גבעי לא-גדול  בצפון-מזרח הונגריה. זהו ביתם של יינות הקינוח המתוקים הנושאים את שם האזור (Tokaji). היינות הללו מוכרים בכל המסעדות הטובות ביותר בעולם! יינות עם עושר בלתי-נדלה של טעמים וריחות, מתיקות שמאוזנת בצורה מושלמת עם חמיצות טבעית ונעימה. תיאור יינות טוקאי המיוחס ללואי ה-15 מלך צרפת, שנמנה על חובבי היין היקר והמופלא הזה, הוא – Vinum Regum Rex Vinorum (ובתרגום חופשי מלטינית – 'יין המלכים ומלך היינות'). חלק מהיינות היקרים והיוקרתיים בעולם מגיעים גם היום מהמרתפים הנסתרים של האזור הזה, החפורים במנהרות ארוכות באדמת הגבעות. הזנים האופייניים לאזור זה הם פורמינט (Furmint) הרשלוולו (Harslevelu) ושרגה מושקטי (Sarga Muskotaly). כעת אנו מציגים בפני חובבי היין והקולינריה הזדמנות מיוחדת לגלות סודות שטרם התמסחרו, בביקור ביקבים הטובים ביותר ובחוויה אותנטית של טעימת יינות מהמעולים שבמעולים. בכפר מאד (Mád)  בנוסף ליינות משובחים, תגלו בית כנסת עתיק ויפהפה, שהיה מרכז הקהילה היהודית של האזור עד מלחמת העולם השנייה.


אגר (Eger) הוא מקורו של “דם השוורים” (Bikavér)  המפורסם. האגדה מספרת שבמהלך המצור התורכי על העיר אגר, בשנת 1552, חזו החיילים התורכים בהונגרים לוגמים משקה אדום כדם ועיניהם מתמלאות טירוף. התורכים היו בטוחים שמדובר בדם של שוורים והחליטו לסגת לאחור. גם היום תוכלו ללגום מהיין המדובר שמבוסס על זני ענבים מקומיים וטעימים, עם שמות שקשה (לנו) להגות….

מערב הדנובה

כולל כמה מאזורי היין הטובים ביותר בהונגריה וביניהם:

אגם בלטון (Balaton) היפהפה, אגם המים המתוקים הגדול באירופה, מושך מדי שנה מבקרים רבים מאוד שמגיעים לנופש וחופשה על גדות האגם. סביב האגם נטועים כרמים רבים, שרק מוסיפים ליופיו של האזור ומכאן מגיעים כמה מהיינות הטובים ביותר בהונגריה. ניתן למצוא כאן יינות אדומים טובים אבל כדאי להתמקד ביינות הלבנים המעולים של האזור!

אזור וילאן (Villány) זהו אזור חם-יחסית המהווה את מקום הגידול של יינות אדומים עוצמתיים. כאן מקורם של יינות הקברנה-פרנק הטובים ביותר בהונגריה, ויש שיגידו הטובים בעולם כולו! יינות עוצמתיים ואלגנטיים מיקבים בעלי מסורת עתיקה ודייקנות 'יקית'. האזור נמצא בחלקה הדרומי של הונגריה, קרוב לגבול עם קרואטיה, שגם היא יצרנית יינות משובחים בעצמה.

עוד יין שכדאי מאוד להכיר הוא “זנב הכבש” (Juhfark) שמקורו בחבל היין נאג' שומלו (Nagy Somló) שבצפון-מערב הונגריה. כאן תוכלו למצוא יינות לבנים בעלי גוף מלא שזוכים להשראה מהשכנה הקרובה: אוסטריה.

אטרקציות משתנות לפי המסלול

 • ביקור בחוות לבנדר וקוסמטיקה
 • "יינן ליום אחד" – הכנת יין, ביקבוק ותווית אישית
 • אסנציה – טעימת היינות של המלכים
 • ביקור במפעל חביות עץ אלון הונגרי
 • יקבים אורגניים וביו-דינאמיים
 • ביקור במנזר בנדיקטיני בן 1000 שנים
 • מסעדות מישלן
 • ארוחת ערב בבית היינן
 • ארוחות עם משפחות מקומיות
 • ספא
 • שייט במערות תת קרקעיות
 • מנוחה והתרגעות באגם התרמי הגדול בעולם
 • טירות עתיקות
 • טיולי אופניים
 • מסלולי הליכה בטבע

הסיור הבא לאזורי היין המופלאים

ימים
שעות
דקות
שניות

סיור לדוגמא

יום ב

לינה: Tokaj
איזור ביקור: הגעה + Eger

טיסה ת״א-בודפשט

נסיעה לEger

ארוחת צהריים וסיור

ביקור ביקב

נסיעה לtokaj

צ׳ק אין ומנוחה

ארוחת ערב

יום ג

לינה: Tokaj
איזור ביקור: Tokaj

ארוחת בוקר + נסיעה

ביקור ביקב

ביקור ביקב

ארוחת צהריים וסיור

ביקור ביקב

נסיעה למלון

ארוחת ערב

יום ד

לינה: Tokaj
איזור ביקור: Tokaj

ארוחת בוקר + נסיעה

ביקור ביקב

ארוחת צהריים וסיור

ביקור ביקב

נסיעה למלון

מנוחה

ארוחת ערב ביקב

יום ה

לינה: Budapest
איזור ביקור: Mad

ארוחת בוקר + צ׳ק אאוט

נסיעה

ביקור ביקב

ביקור בבית כנסת ב-MAD

ארוחת צהריים

ביקור ביקב

נסיעה לבודפשט

צ׳קאין וזמן חופשי

יום ו

לינה: Budapest
איזור ביקור: Villany

ארוחת בוקר + נסיעה לVILLANY

ביקור במפעל לייצור חביות

ארוחת צהריים ביקב

ביקור ביקב

נסיעה למלון

ארוחת ערב

יום שבת

איזור ביקור: Budapest

 

ארוחת בוקר + צ׳ק אאוט

זמן פנוי בעיר

נסיעה לשדה תעופה

טיסה בודפשט-תל אביב

סיור פרטי

בצד סיורי היין המובנים שלנו באזורי היין של הונגריה, שנערכים בקבוצות מצומצמות (בנות 10 עד 14 משתתפים בלבד), אנו מציעים גם סיורי יין ב"תפירה אישית".

ניתן לערוך את הסיורים באופן מותאם אישית לרצונו של המזמין מכל בחינה שהיא – משך הסיור, אזורי  היין שבהם יערך הביקור, תיאום ביקורים ביקבים, הוספת אתרי תיירות, בחירת מלונות הולמים, התאמת רכב שכור או נהוג, צירוף מדריכים מקומיים הבקיאים בתחום היין, ארגון אירועים מקומיים, וכולי.

מומחי חברת Vinspiration הפועלת בשיתוף פעולה עמנו, ישמחו לייעץ בבחירת מסלול הסיור, להמליץ על יקבים מעניינים ולערוך את כל התיאומים הדרושים, כולל ארגון טיסות, הזמנת לינות, תיאום ביקורים ביקבים ובאתרים, וכולי כל הדרוש להצלחת מסע-היין של כל לקוח על פי העדפותיו.

לצורך תיאום יעוץ לעריכת סיור יין פרטי ליחידים, לזוגות, לחברים ולמשפחות, ולקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הבטיחו מקומכם בסיור הבא

מעוניינים במידע נוסף? רוצים להבטיח מקום בסיור הקרוב? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מכירת אלכוהול מותרת מגיל 18!

הכניסה לאתר זה מיועדת למי שמלאו לו 18 שנים

דילוג לתוכן